Aktualności

RCL 9 Aktualności 9 Przedstawiciel wydawcy greckich dzienników urzędowych z wizytą studyjną w RCL

Przedstawiciel wydawcy greckich dzienników urzędowych z wizytą studyjną w RCL

kwi 17, 2024 | Aktualności

W dniu 16 kwietnia 2024 r. Rządowe Centrum Legislacji miało przyjemność gościć Andreasa Antonopoulosa, Kierownika Działu Personalnego i Specjalnego Doradcę Sekretarza Specjalnego Drukarni Narodowej Grecji, który odpowiada za publikację greckiego dziennika urzędowego: Εφημερίδα της Κυβερνήσεως.

Nasz gość był szczególnie zainteresowany tym, w jaki sposób ogłasza się akty prawne w Polsce. Zapoznał go z tą problematyką Dyrektor Departamentu Dzienników Urzędowych i Tekstów Jednolitych Marek Głuch.

Z kolei Wicedyrektor Departamentu Dzienników Urzędowych i Tekstów Jednolitych Jagoda Wiecheć przedstawiła, jak przebiega proces legislacyjny w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem roli RCL w tym procesie.

Dyrektor Departamentu Informatyzacji i Systemów Informacji o Prawie Krzysztof Madej miał okazję do zaprezentowania szablonu projektu aktu prawnego oraz pokazał, jak działają systemy informatyczne: Rządowy Proces Legislacyjny i Publiczny Portal Informacji o Prawie.

Spotkanie było doskonałą okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń oraz identyfikacji podobieństw i różnic dotyczących ogłaszania aktów prawnych w Polsce i Grecji. Obie strony podkreśliły, że spotkanie było bardzo przydatne, i zadeklarowały chęć dalszej, wielopłaszczyznowej współpracy.

Zobacz w galerii:

Skip to content