Wydarzenia

RCL 9 Wydarzenia 9 Szkolenie dla samorządowców w Łodzi

Szkolenie dla samorządowców w Łodzi

gru 1, 2023 | Wydarzenia

Legislatorzy Rządowego Centrum Legislacji po raz kolejny spotkali się z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego w ramach cyklu szkoleń „Prawo miejscowe i ustrój jednostek samorządu terytorialnego”.

Tym razem szkolenie odbyło się w Łodzi. Od 30 listopada do 1 grudnia 2023 r. ponad 90 pracowników urzędów miejskich, gminnych i powiatowych, przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach oraz Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi wzięło udział w 5 panelach dyskusyjnych połączonych z zajęciami warsztatowymi.

Tematami poszczególnych bloków były zagadnienia związane z konstytucyjnymi uwarunkowaniami tworzenia aktów prawa miejscowego, opracowywaniem projektów aktów prawa miejscowego stanowionych przez organy jednostek samorządu terytorialnego,
oceną aktu prawa miejscowego w zakresie spełniania wymogów materialnych, formalnych oraz redakcyjnych w kontekście rozstrzygnięcia nadzorczego wojewody.

Drugiego dnia szkolenia uczestnicy wzięli udział w warsztatach dotyczących poprawności językowej w tekstach aktów prawa miejscowego oraz opracowywania tekstów jednolitych aktów prawa miejscowego stanowionych przez organy jednostek samorządu terytorialnego.

Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację.

Skip to content