Wydarzenia

RCL 9 Wydarzenia 9 Warsztaty legislacyjne – Postępowanie prawodawcze w Sejmie

Warsztaty legislacyjne – Postępowanie prawodawcze w Sejmie

cze 30, 2023 | Wydarzenia

W dniu 30 czerwca 2023 r. odbyło się szkolenie „Postępowanie prawodawcze w Sejmie – podstawy prawne oraz zwyczaj i praktyka”, zorganizowane przez Rządowe Centrum Legislacji. Warsztaty miały na celu przekazanie uczestnikom wiedzy z zakresu legislacji oraz doskonalenie technik związanych z pracą nad aktami prawodawczymi.

Prowadzącym był Pan Przemysław Sadłoń, główny specjalista w Biurze Legislacyjnym Kancelarii Sejmu RP. Jego długoletnie doświadczenie w dziedzinie prawodawstwa jest gwarancją wysokiego poziomu szkolenia.

W warsztatach przeznaczonych dla legislatorów praktyków wzięło udział 50 uczestników reprezentujących 12 ministerstw, a także Rządowe Centrum Legislacji, Kancelarię Prezydenta RP, Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, Kancelarię Senatu, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Urząd Komisji Nadzoru Finansowego. Obecność przedstawicieli tak wielu kluczowych instytucji świadczy o wysokim zainteresowaniu tematyką szkolenia.

Prowadzący skupił się na omówieniu podstaw prawnych procesu tworzenia aktów prawnych, a także praktyk i zwyczajów obowiązujących w Sejmie RP. Uczestnicy mieli okazję pogłębić swoją wiedzę na temat procedur legislacyjnych, uzyskali cenne wskazówki oraz skorzystali z praktycznych porad eksperta.

Skip to content